Čistá řeka Berounka 2016

Čistá řeka Berounka 2016 - pozvánka

Čištění řeky Berounky se uskuteční v sobotu 30. dubna 2016

Informace pro dobrovolníky:

Pokud by ses rád (a aktivně) zúčastnil čištění řeky Berounky, tak se k nám můžeš připojit v sobotu 30. dubna 2016 na některém z následujících úseků. Společnými silami odklidíme z řeky a ze břehů odpadky, které do přírody nepatří. Čištění bude probíhat od Plzně až po Zvíkovec, takže nás čeká zhruba 55 km řeky. Abychom dokázali odklidit co nejvíce nepořádku, rozdělili jsme tuto trasu na 5 kratších úseků a je jen na tobě, jaký si vybereš. Kromě úseku z Plzně do Chrástu, který se čistí 7.5., probíhá čištění 30.4. Na všechny úseky i oba termíny se můžeš přihlásit přes formulář na konci této stránky. 

 

1. úsek: Plzeň (Kostel sv. Jiří) - Chrást (U Dolanského mostu) - 11 km - čistí se 7.5.2016

2. úsek: Chrást - Planá (Tábořiště Planá) - 12 km

3. úsek: Planá - Liblín (Kemp Kobylka) - 9 km

4. úsek: Liblín - Třímany (Kemp U Mloka) - 13 km

5. úsek: Třímany - Zvíkovec (Kemp U Varských) - 9 km

 

Pro úsek z Plzně do Chrástu a z Chrástu do Plané je sraz stanoven na sobotu ráno v 9 hodin v Chrástu (Tábořiště U Dolanského mostu). Dobrovolníci, kteří se rozhodnou pro úsek z Plané do Liblína budou mít sraz v sobotu v 9 hodin ráno v kempu Na Kobylce. Pro úseky z Liblína k Mlokovi a od Mloka na Zvíkovec je sraz v sobotu v 9 hodin ráno v tábořišti U  Mloka . Rádi tě uvidíme na všech místech už v pátek večer. Obzvláště muzikanti jsou vítáni. U Mloka je možnost ubytování v chatkách za zvýhodněnou cenu 100,-/dospělý a 50,-/dítě/noc. Spaní ve stanech nebo autech je zdarma. Po ranním meetingu tě naložíme do auta a odvezeme na začátek úseku, který sis vybral. Ideální je nechat auto na místě srazu. Na začátek úseku je svoz zajištěn ráno, to samé platí i pro svoz odpoledne z cíle zpět k autům. A večer po čištění se všichni sejdeme ve Zvíkovci. Ten bude patřit dobré muzice a zároveň budeš moct svým podpisem podpořit petici proti stavbě retenční nádrže na řece Berounce.

Čistit se bude za každého počasí, takže se podle toho vhodně obleč a obuj.

 

Co zajistíme?

Pro úklid: lodě, pádla, vesty, barely, pytle na odpadky, ochranné rukavice.

Pro tebe: pitný režim, buřty v cíli, přepravu osobních věcí doprovodným vozidlem, odvoz řidičů zpět k autům.

 

Je možné, že se program bude dále upravovat, proto doporučujeme sledovat stránky nebo facebook, abys měl vždy aktuální informace.

Pro přihlášení na akci vyplň prosím níže uvedený formulář.

Partneři akce:

  

 


Přihlášení na akci

Vyplň prosím níže uvedené údaje. Pokud jsou mezi zúčastněnými děti do 15 let, připiš jejich počet do pole "vzkaz". Příklad: Počet osob celkem 7, z toho 2 děti.